Wie helpt mij nog?
De twee films over Kamp Vught zijn weer in de prijzen gevallen. De twee docudrama’s over twee Joodse meisjes in 1941 hebben een eerste en tweede prijs gewonnen in de categorie educatie op het Amerikaanse International Film & Video Festival. In eigen land werden de films eind vorig jaar bekroond met een Gouden Reiger.
De films zijn onderdeel van het lespakket ‘Kamp Vught in de klas’. Inmiddels zijn meer dan duizend schoolklassen aan de hand van dat pakket rondgeleid in Kamp Vught, een voormalig SS-concentratiekamp.
De film Lege Plekken gaat over Roosje, een joods meisje dat plotseling van school wegblijft. Wie helpt mij nu nog is de film over Gerda, een joods meisje uit Berlijn dat naar het dan nog veilige Nederland wordt gestuurd. De films werden gemaakt door tbsProductions in Nuenen, in opdracht van Nationaal Monument Kamp Vught. Veel figuranten komen uit de regio.
Volgens Cees Baas, die de scenario’s schreef, slaan de films aan omdat het ‘gevoelige verhalen zijn zonder sentimenteel te worden, en omdat ze strak gefilmd zijn’. Deze docudrama’s was het eerste ’speelfilmachtige’ project van regisseur Tim Klok. Hij noemt de erkenning ‘ongelooflijk’.
Het International Film & Video Festival bestaat sinds 1967. De in Los Angeles gewonnen ‘Gold Camera’ en ‘Silver Screen’ bestaan uit de titel, de eer en een beeldje. Het bijbehorende feest werd vanwege de kredietcrisis afgelast. Er wordt nog een distributeur voor de films gezocht.
Bekijk hier de trailer:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_vquuenvbUo[/youtube]
(Dit artikel is overgenomen van het Brabants dagblad geschreven door Inge Lepelaars/brabantsdagblad.nl)
Meer artikelen uit deze categorie
-
VORIG ARTIKEL
← Blog uit Israël -
VOLGEND ARTIKEL
Spanning in Jeruzalem loopt op →