Project Boete en verzoening: Ga jij mee?
Zou jij eigenlijk ook best iets willen doen om Israel te helpen, maar heb jij niet het geld om naar Israel te reizen? Ook in Nederland kun jij iets voor Israel doen, zonder dat het je geld kost!
Zoals je waarschijnlijk al wel wist worden Joodse graven nooit geruimd. Normaal gesproken worden deze graven door nabestaanden onderhouden. Maar doordat er, mede door de holocaust veel joodse families geheel zijn verdwenen zijn er veel joodse graven in verval geraakt.
In 1976 gaat ds. Kees Sybrandi, met zijn vrouw en enkele vrijwilligers naar Warschau om daar Joodse graven schoon te maken. De Joodse gemeenschap vindt het heel bijzonder dat dit wordt gedaan door Christenen.
Vanaf 1984 wordt dit werk ook gedaan in Nederland, door de inmiddels door Ds. Sybrandi opgerichte stichting Boete en Verzoening. Het doel van de stichting is christenen in europa bewust te maken van het feit dat aan Israel in verleden veel kwaad is aangedaan. Ze roepen Christenen op tot gebed en daden van verzoening om zo het verwijt richting Christenen uit het hart te nemen.
Op allerlei verschillende plaatsen in Nederland zijn de laatste jaren projecten geweest op begraafplaatsen.
Elk jaar is er een grote werkweek waar ongeveer 100 mensen aan meewerken. Het Israel kerkgenootschap wijst elk jaar een begraafplaats aan waar wordt gewerkt. Voor 2012 is dit de begraafplaats in Muiderberg.
Ook jij kan aan dit project meewerken! Er zijn dit jaar een aantal plekken gereserveerd voor Isreality! Overdag wordt er gewerkt op de begraafplaats. Je moet denken aan werkzaamheden als letters over schilderen, stenen herstellen, hekwerk repareren enz. Het gaat om diverse werkzaamheden die onder het oog van deskundigen wordt uitgevoerd. Het maakt niet uit waar jouw sterke punten liggen, er is altijd werk voor je!
’s Avonds komen er interessante, Joodse sprekers, die boeiende avonden zullen verzorgen.
Praktische gegevens:
Datums: maandag 16 juli tot vrijdag 20 juli
Overnachtingen: zijn geregeld in Almere
Kosten: overnachting en maaltijden gratis!
Heb je nog vragen, of wil je je opgegeven? Neem dan contact op met: Tineke Arentze: c.arentze@orange.nl (www.boete-verzoening.nl)
Wacht niet te lang, want vol = vol….
Meer artikelen uit deze categorie
-
VORIG ARTIKEL
← Israël sluit aan op glasvezelnet -
VOLGEND ARTIKEL
Israël wil spoorweg tussen Middellandse en Rode Zee aanleggen →