fbpx

Archeologische vondst bevestigt Bijbelverhaal

Deel deze post:
Lees ook:

Een drieduizend jaar oude kleikruik die onlangs werd gevonden in de Elah-vallei bij Jeruzalem, draagt dezelfde inscriptie zoals beschreven in de Bijbel. 

Op de kruik staat in duidelijke letters de naam Ishba’al, zoon van Beda vermeld. Deze persoon komt onder de naam Isboset voor in het boek Kronieken als de zoon van koning Saul en in het boek Samuel als rivaal van koning David. Volgens het Bijbelverhaal werd Ishba’al gedood vanwege de trouw aan zijn inmiddels overleden vader. Hij werd begraven in Hebron.

Volgens professor Yosef Garfunkel van het archeologie-instituut van de Hebreeuwse Universiteit is de vondst bijzonder. “Het is de eerste keer dat er een voorwerp met deze naam erop wordt gevonden”, zei hij. Een jaar of vijf geleden was er nog niks gevonden uit de tijd van koning David. Met de vondst van deze kleikruik zijn er ondertussen al vier archeologische aanwijzingen dat de Bijbelse overleveringen over die tijd kloppen.

“Ik denk dat dit nog maar het begin is van nog veel meer vondsten”, zei Garfunkel ook.